Krepšelis 0 x

Kaprizingųjų gėlių priežiūra

Antoine de Saint-Exupéry teigia, jog laikas, kurį praleidote prižiūrėdami savo gėles, daro jas tokias svarbias, daro tuos žmones, kurie jums patikėjo šią atsakomybę tokius svarbius. Jūs esate atsakingi tai ką prisijaukinote, esate atsakingi už savo gėlę.

Kai gėlės atsiranda Jūsų rankose, mūsų darbas atliktas- visa kita priklauso nuo Jūsų. Yra daugybė tip’sų ir triukų apie tai, kaip prižiūrėti rožes, mes Jums rekomenduojame vadovautis šiais žingsneliais.

Pašalinkite visą lapiją, kuri yra žemiau nei vandens linija

Pašalinus lapus pagerėja  puokštės išvaizda, o žiedai ilgiau išlieka švieži- gėlė labiau koncentruojasi į žiedo grožį. Po vandeniu , ar su vandeniu besiliečiantys lapai pūva- į vandenį patenka kenksmingų bakterijų, kurios trukdo vandens pasisavinimui. Pašalinkite visus lapus, kurie patenka arba liečia vandenį.

Patrumpinkite kotus 45 laipsnių kampu.

Patrumpinkite kotus bent 2 centimetrais įstrižu pjūviu, naudojant aštrų peilį. Nepatrumpinkite kotų per daug, jog kitais kartais, norint pailginti gėlės  gyvenimą, dar liktų ką trumpiniti. Patartina lepius gėlių kotelius trumpinti po drugnu vandeniu ir iškarto patalpinti jas į vazą, pripildytą vandeniu. Pjaunant po vandeniu , gėlės kotas iš karto pradės absorbuoti vandenį, neleisdamas kamiene susidaryti oro burbuliukams.

Tinkamai pasirinkite ir paruoškite vazą.

Vazos dydis ir paruošimas gali lemti gėlių gyvenimą. Pirmiausia vaza turi būti švari, prieš merkiant dar kartą išplauta šiltu vandeniu, užsilikę nešvarumai gali paskatinti daugintis kenksmingoms bakterijoms, kurios trukdys gėlėms pasisavinti vandenį. Rinkitės vazą, kuri gėlėms leistų nesispausti viena su kita. Stiklinėse , skaidriose vazose lengviau pastebime nešvarumus, tačiau veikiami aplinkos šviesio, jie greičiau ir susidaro. Keramikinėse, molinėse vazose vanduo ilgiau išsilaiko švarus, tačiau pastebėti nešvarumus yra sudėtingiau.

Laikyti rožes šaltoje vietoje.

Kuo šiltesnis kambarys, tuo trumpiau gyvens gėlės. Ilgesniam gėlių gyvenimui, raskite joms vietą vėsesnėje vietoje, toliau nuo skersvėjo, šviežių vaisių, radiatorų ir tiesioginių saulės spindulių.

Keiskite vandenį reguliariai

Optimaliam skitų gėlių gyvenimui (virš 7 dienų), kartoti šiuos žingsnius kas 3 dienas: išimti gėles iš vazos, išplauti vazą šiltu vandeniu. Tada pripildyti vazą švariu, kambario temperatūros vandeniu (tokį vandenį gėlės lengviau absorbuojas); pakirpti kotus bent 2 cm ir patalpinti rožes atgal. 

Tinkamai parinkite vandens kiekį

Kiek vandens reikia gėlei, priklauso nuo jos stiebo. Gėlės, turinčios kietą kotą (pvz., rožės, hortenzijos, alyvos ir pan.) reikalauja daug vandens, o turinčioms minkštą stiebą (pvz., kalijoms, gerberoms, amariliams ir t.t.) reikia tik šiek tiek.

Gražaus Jums žydėjimo kartu!